Vodoměrná šachta dvouplášťová

Výrobek je určen pro instalaci  domovního vodoměru. Pevná konstrukce pláště ji předurčuje pro nejtěžší geologické podmínky instalace.

 

Popis :

Šachta je dvouplášťová samonosná provedená z  kompozitního polypropylenu. Kruhová pevnost je SN 8 !! Z vnitřní strany je hladká, z vnější korugovaná.  Vnitřní průměr je 1,0 m, vnější průměr 1,2 m, celková výška 1,5 m. Šachta je vybavena stupačkami a podstavcem pro vodoměrnou soupravu. V základním provedení je opatřena poklopem určeným do trávníku- nosnost 0,15 t. Za příplatek je možné dodat kompozitní poklop do komunikace třídy A15 ( 1,5 t) nebo B 125 (12,5 t).

Prostupy  pro potrubí (PE d32 mm) jsou  provedeny pomocí vodotěsných – snadno rozebíratelných plastových tvarovek.   Potrubí PE  protáhněte tvarovkami – prostupy - do vodoměrné šachty a převlečné matky dotáhněte rukou.

 

Instalace :

V případě umístění do trávníku   bez výskytu podzemní vody šachtu osaďte do cca 20 cm vysoké vrstvy písku a obsypejte ji výkopkem. 

 

V případě osazení do komunikace nebo v případě vysoké hladiny podzemní vody šachtu osaďte na vrstvu písku. Po zasypání výkopkem a jeho zhutnění vytvořte na stropě betonovou armovanou desku  o půdorysu 1,3 x 1,3 m. Betonová deska přitíží vodoměrnou šachtu proti vztlaku vodou.  Výšku desky a její armování zvolte podle předpokládaného možného vztlaku vodou nebo zatížení komunikace. Do betonu osaďte rám poklopu. Třídu nosnosti poklopu zvolte podle předpokládaného zatížení.